Postní aktivita 2018

Aktualizováno (11 Únor 2018)
TiskEmail

Postní doba se pomalu blíží. Farnost Dolní Němčí nabízí pastorační aktivitu pro toto období přípravy na velikonoce."Postní kapky" jsou každodenní inspirace, které mohou "osvěžit" tvůj život.

 

 • Zpytování svědomí podle Katechismu katolické církve (2x)
 • Liturgická modlitba pro daný den
 • Biblický citát s inspirativní myšlenkou

​​

Prostřednictvím mobilní aplikace, e-mailu nebo webových stránek můžeš každý den dostat krátké inspirace. Více na www.postnikapky.maweb.eu Věříme, že Ti tyto impulzy pomohou dobře prožít postní dobu a dobře se připravit na přijetí svátosti smíření před velikonočními svátky.

 

 

 

 

Webkamera ve Stračce

Aktuální obraz kamery Zašová - Stračkav

Zprávičky z Proglasu
 • Osm čínských křesťanů dostalo v ČR azyl, 70 nikoliv
  Tři zamítnuté žádosti o azyl zatím dostali čínští křesťané, které zastupuje Organizace pro pomoc uprchlíkům. Žadatelé podle ministerstva vnitra nedoložili, že by jim v domovské zemi hrozilo pronásledování. Uvedla to dnes ČTK  s odvoláním na právničku Hanu Frankovou, která s čínskými uprchlíky spolupracuje. Neúspěšným žadatelům bude doporučovat, aby proti rozhodnutím podali žaloby. Ministerstvo vnitra dnes také sdělilo, že azyl v Česku udělilo osmi lidem, dalších 70 žádostí odmítlo. Rozhodnutí si zatím převzalo osm osob. KDU-ČSL bude chtít od vnitra podrobné vysvětlení celého případu.
 • Narajama: Concurrere (recenze CD)
  Tři roky po velmi povedeném albu Convergere vydala kyjovská skupina Narajama další silné album Concurrere. Přečtěte si naši recenzi.
 • Lohengrin
  V sobotním pořadu Vstupenka na operu otevřeme první dějství jedné ze světových zpěvoher 'Lohegrin".