logo-fb.png Římskokatolická farnost Zašová

FB-Farnost-Zasova.jpg

Římskokatolická farnost Zašová

www.facebook.com

Římskokatolická farnost Zašová. Religious Organization

Oznámení

Ohlášky Římskokatolické farnosti ZAŠOVÁ, 19. ledna 2020

2. neděle v mezidobí, 4. týden


Dnes je neděle modliteb za jednotu křesťanů. Probíhá celý týden modliteb za jednotu křesťanů – myslete na to ve svých modlitbách.


Příští neděle (3. neděle v liturgickém mezidobí) bude neděle Božího Slova, podle ustanovení svatého Otce Františka ze dne 30. září 2019, na začátku jubilejního roku Písma sv., u příležitosti 1.600 let od úmrtí sv. Jeronýma.


Dnes je mimořádná sbírka na opravy a údržbu našeho kostela. Pán Bůh zaplať.


Příští neděli po II. mši sv. v 11:30 bude krátké setkání výboru Spolku Mariánské poutní místo Zašová (dříve OSMPvS). Prosím členy výboru, aby se dostavili do kanceláře.


Mládež našeho děkanátu mnohokrát děkuje za dary do tomboly.


Doplňující informace o Tříkrálové sbírce 2020: ve Stříteži se vybralo 32.853,- Kč a na Velké Lhotě 22.908,- Kč. Pán Bůh zaplať!

OhláškyŘímskokatolické farnosti ZAŠOVÁ, 17. února 2019

6. neděle v mezidobí, 8. týden

Aktualizováno (28 Červenec 2017)

Celostátní setkání mládeže Olomouc 2017

 

Banner01.png

Webkamera ve Stračce

(V případě potřeby klikněte 2x)

Aktuální obraz kamery Zašová - Stračkav

Nové: Měření průtoku

Zprávičky z Proglasu
  • Poznámka: Nedovolit, aby sloup cloumal našimi emocemi
    Debata o umístění Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze shodou okolností ožila v době probíhajícího Týdne modliteb za jednotu křesťanů. Na první pohled by se mohlo zdát, že spor vystihuje propast mezi katolíky a dalšími církvemi, další souvislosti ale působí nadějně, bez ohledu na to, zda zůstane v platnosti dnešní souhlas pražských zastupitelů s umístěním repliky na náměstí, nebo dojde k další politické otočce.
  • Cestou vzhůru - Taizé: Pouť důvěry na zemi 4
    V dalším dílu Dotýkání světla se opět vydáváme na pouť důvěry ve stopách komunity Taizé. Pozvání do studia přijaly dvě sestry, které do Taizé jezdí od dětských let: naše redaktorka Mariana Ambrožová a její sestra Irena Marková. Poslouchejte v sobotu 25. ledna ve 20.15.
  • Eric Menneteau: K bretonské hudbě přes písně k tanci
    Eric Menneteau je francouzský zpěvák, který se soustavně věnuje hudbě z Bretaně. V pořadu Jak se vám líbí hovoří o tradičním bretonském způsobu zpěvu, o používání čtvrttónů nebo o tom, co mají společného bretonská a etiopská hudba. Poslechněte si pořad z archivu.