logo-fb.png Římskokatolická farnost Zašová

FB-Farnost-Zasova.jpg

Římskokatolická farnost Zašová

www.facebook.com

Římskokatolická farnost Zašová. Religious Organization

Oznámení

Ohlášky Římskokatolické farnosti ZAŠOVÁ, 14. července 2019

15. neděle v mezidobí, 29. týden

 

Příští neděli bude opět mimořádná sbírka na opravy a údržbu kostela. Za vitráže je zaplaceno 432.630,- Kč. Také byla vrácena půjčka 100.000,- Kč od AOL (jako půjčka na dokončení oprav z roku 2017). Na farním účtu zůstalo 165.000,- Kč. Nyní nás čeká výměna krytiny na garáži a zaplacení lešení. Pán Bůh zaplať za Vaši štědrost!


Ve čtvrtek bude večerní adorace.


Minulé dva týdny byly tábory pro děti a mládež v Dřevohosticích. Děkuji paní katechetce Evě Borovičkové, mládeži a dalším spolupracovníkům, kteří tábor připravili, doprovázeli a vařili. Že připravili pěkný program pro děti o „blahoslavenstvích“.


Zítra začíná denní tábor pro zašovské děti na faře (každý den od 8:00 do 15:00), který pořádá zašovské Centrum pro rodinu. Zítra začínáme tábor mší sv. v 8:30.


Letos k nám P. Montfort Okaa nepřijede. Ale bude příští týden na Turzovce: zítra (v pondělí) bude v 15:00 mít mši sv. na Turzovce a pak až do pátku 19. 7. bude noční bdění v kostele v Korni (začátek před půlnocí). Od soboty až do pondělí 22. 7. bude v Liptovských Sliačoch.


V pátek 19. 7. v 17:00 přede mší sv. je setkání společenství Modlitební stráže v sále na faře.


Prosím poutníky do Medžugorje, aby zaplatili zálohu 1000,- Kč za zájezd. Autobus už se plní.

 


V zákristii jsou k dostání
Zašovské oplatky, magnetky, bižuterie a svíce se zašovským mariánským motivem.

Ohlášky Římskokatolické farnosti ZAŠOVÁ, 17. února 2019

6. neděle v mezidobí, 8. týden

Aktualizováno (28 Červenec 2017)

Celostátní setkání mládeže Olomouc 2017

 

Banner01.png

Webkamera ve Stračce

Aktuální obraz kamery Zašová - Stračkav

(V případě potřeby klikněte 2x)

Regionální večeřadla MKH 2019

 

MKH2019 regionalni veceradla 2019


Zprávičky z Proglasu
  • Hrubá hudba – dvě podoby horňáckého folkloru
    Jako spolupráce hudebník a skladatele Jiřího Hradila (mj. Tata Bojs, Lesní zvěř, Kafka Boys) a horňáckého primáše Petra Mičky vzniká dvojalbum Hrubá hudba. Nabídne dvojí podobu na horňácký folklor – nahrávky nejstarších žijících zpěváků a vedle nich Hradilovy úpravy se syntezátory, rapem nebo bicími.
  • Programové tipy na Slovácký rok 2019
    Nejstarší národopisná slavnost se koná jen jednou za čtyři roky a přiláká do malého města na Slovácku desetitisíce návštěvníků. Na co se můžete od 15. do 18. srpna těšit?
  • F-scéna 2019
    Letos již po dvaadvacáté, ve večerních i odpoledních hodinách, ožije Brno folklorem, a to v jiném termínu a na jiném místě oproti předchozím ročníkům. Zcela nově se letos F SCÉNA 2019 představí v cyklu programů Léto na Biskupském dvoře.