Aktuality

ohlášky týdne

Aktualizováno (18 Únor 2018)
TiskEmail

Ohlášky Římskokatolické farnosti ZAŠOVÁ, 18. února 2018

1. neděle postní, 8. týden

 

Dnes byla mimořádná sbírka na opravy kostela. Pán Bůh zaplať za Vaši štědrost. Příští neděli se koná sbírka na Haléř sv. Petra. Z této sbírky Svatý otec přispívá postiženým ve světě. V minulém roce činila tato sbírka za naši arcidiecézi

3 509 807,–  Kč.

 

Křížová cesta dnes bude v 14:15. Hned potom v 15 hod. zde v kostele zazní v rámci národního týdne manželství přednáška P. Lukáše Engelmanna na téma Vývojové stádia manželství a předávání víry dětem. Děkanátní Centrum pro rodinu zve všechny manželé i další. Bude zakončeno ADORACÍ.

 

Ve středu nebude Mariánské večeřadlo a ve čtvrtek nebude adorace.

 

Ve středu v 16:45 zazní nahrávka 1. přednášky otce Kodeta na téma: „DAR EUCHARISTIE“, o tom jak lépe prožívat mši sv. Jedná se o 6. hodinových nahrávek, které postupně v postu zazní vždy v 16:45 přede mší sv. místo růžence. Tento poslech v sále dole organizuje MODLITEBNÍ STRÁŽ, ale jsou zváni všichni zájemci.

 

Příští neděli 25. 2. v 11:30 hodin bude v kostele první setkání s rodiči dětí, které se připravují na první svaté přijímání.

 

Papírové schránky „Postní almužny“ si můžete vzít u východu z kostela a vybírají se na Květnou neděli.

 

Organizace ISKÉRKA z Rožnova pod Radhoštěm přijme od března 2018 „sociálního pracovníka (ci)“ na 0,6 úvazku jako zástup za mateřskou dovolenou. Jde o práci s duševně nemocnými. Požadavkem je sociální škola nebo kurz pro sociální službu. Zájemci ať se hlásí co nejdříve v uvedené organizaci v Rožnově na nábřeží.

 

Centrum pro rodinu v Olomouci srdečně zve ve dnech 21. - 26. 8. 2018 na zájezd na Světové setkání rodin s papežem v Dublinu (Irsko). Pojede tam skupina asi 50 účastníků - zatím je přihlášena polovina. Z našeho děkanátu je zatím přihlášena 1 rodina. Prosíme sponzory o příspěvek na pouť pro vícečlenné rodiny.

FB

Aktualizováno (18 Únor 2018)
TiskEmail

logo-fb.png Římskokatolická farnost Zašová

FB-Farnost-Zasova.jpg

Římskokatolická farnost Zašová

www.facebook.com

Římskokatolická farnost Zašová. Religious Organization

Postní aktivita 2018

Aktualizováno (11 Únor 2018)
TiskEmail

Postní doba se pomalu blíží. Farnost Dolní Němčí nabízí pastorační aktivitu pro toto období přípravy na velikonoce."Postní kapky" jsou každodenní inspirace, které mohou "osvěžit" tvůj život.

 

 • Zpytování svědomí podle Katechismu katolické církve (2x)
 • Liturgická modlitba pro daný den
 • Biblický citát s inspirativní myšlenkou

​​

Prostřednictvím mobilní aplikace, e-mailu nebo webových stránek můžeš každý den dostat krátké inspirace. Více na www.postnikapky.maweb.eu Věříme, že Ti tyto impulzy pomohou dobře prožít postní dobu a dobře se připravit na přijetí svátosti smíření před velikonočními svátky.

 

 

 

 

Program Velikonoce 2018

Aktualizováno (18 Únor 2018)
TiskEmail

Velikonoce-2018


Program Velikonoce 2018 ve formátu PDF zde.

 


 
Webkamera ve Stračce

Aktuální obraz kamery Zašová - Stračkav

Zprávičky z Proglasu
 • Na Slovensku skončila první část procesu blahořečení mučedníka komunismu
  Po téměř pěti letech při veřejném zasedání arcibiskupského tribunálu v Bratislavě skončila první fáze procesu blahořečení Jana Havlíka, bohoslovce Misijní společnosti svatého Vincence z Pauly, mučedníka komunistického režimu.
 • Ferdinandus orden 1561
  Organizace, která o 300 let předběhla Červený kříž. To je řád Ferdinandus orden 1561 o kterém pojednává pořad studia Vojtěch. Poslouchejte v úterý 27. února ve 20:15 a v pondělí 5. března v 9:30.
 • Sofa Surfers – soutěž o vstupenky do Brna
  V Brně na Flédě oslaví své 20. narozeniny rakouská alternativně rocková skupina Sofa Surfers. Koncert se koná 4. března 2018 a do středy 28. února můžete soutěžit o dvě vstupenky.