Aktuality

ohlášky týdne

Aktualizováno (21 Duben 2019)
TiskEmail

Ohlášky Římskokatolické farnosti ZAŠOVÁ, 21. dubna 2019

Slavnost Zmrtvýchvstání Páně, 17. týden

 

 

Dnes je Slavnost Zmrtvýchvstání Páně. Odpoledne v 14:30 bude svátostné požehnání s Korunkou k Božímu Milosrdenství (novéna). Zítra je mše sv. jen ráno v 7:30 (Veselá 9:00), tedy mše sv. v 10:30 nebude!

Příště bude neděle Božího milosrdenství. Tento svátek je obdařen mnoha výsadami, a proto příští neděli odpoledne se bude zpovídat od 14:00 a bude také v 15:00 adorace s Korunkou k Božímu milosrdenství. Také si můžete přinést obrazy Božího milosrdenství k požehnání.

 

Dnes je mimořádná sbírka na kněžský seminář. „Postní almužny“ vynesly: Zašová 6.179,- Kč, Veselá 3.246,- Kč. Děkujeme také za finanční dary pro květinovou výzdobu na Velikonoce – vybralo se 2.800,- Kč. Pán Bůh zaplať.


Ve středu bude opět na faře příprava dětí na první svaté přijímání. Ve čtvrtek bude večer adorace.


Hnutí pro život zve rodiny na Národní pochod pro život, který se uskuteční  v sobotu 27. duna v Praze. Je vypraven zvláštní vlak v 5:09 z Valašského Meziříčí.


Příští neděli bude Pouť moravských matic na Hostýně. V 10:15 je hlavní matiční mše sv. s otcem arcibiskupem Janem Graubnerem.


Ve středu 1. května se uskuteční pouť ministrantů do Olomouce. Prosím, aby se nejpozději do zítřka přihlásili.


Diakonie – hospic CITADELA hledá vhodné uchazeče na pozici všeobecná sestra pro své pracoviště „Domov se zvláštním režimem ve Valašském Meziříčí“. Předpokládaný termín nástupu: duben a květen, případně dohodou.

 

Nyní požehnám pokrmy, které jste si přinesli.

Ohlášky Římskokatolické farnosti ZAŠOVÁ, 17. února 2019

6. neděle v mezidobí, 8. týden

Medailonek Zašová

Aktualizováno (07 Duben 2019)
TiskEmail

 

Medailonek Zasova

 

Stažení medailonku o Zašové

 

Pokud se vám po kliknutí zobrazí automatické přehrávání videa v novém okně prohlížeče, klikněte na video pravým tlačítkem a zvolte "uložit" nebo "uložit jako".

 


FB

Aktualizováno (18 Únor 2018)
TiskEmail

logo-fb.png Římskokatolická farnost Zašová

FB-Farnost-Zasova.jpg

Římskokatolická farnost Zašová

www.facebook.com

Římskokatolická farnost Zašová. Religious Organization

Program Velikonoce 2019

Aktualizováno (08 Březen 2019)
TiskEmail

Velikonoce-2019


Program Velikonoce 2019 ve formátu PDF zde.

 

Postní almužna

 


 

Světový den mládeže v Panamě s papežem Františkem

Aktualizováno (17 Březen 2018)
TiskEmail

Milí mladí přátelé,

blíží se čas Květné neděle, doba, kterou sv. Jan Pavel II. věnoval právě vám mladým ke společnému setkávání. Papež František letos na něj navázal s mottem „Neboj se, Maria, neboť jsi našla milost u Boha“ (Lk 1,30). Maria je nám dávána za vzor, abychom „neměli strach“ otevřít brány svého života druhým. Rád bych vás povzbudil, ať nemáte strach a přijedete na setkání mládeže.

 

Pokud uvažujete o účasti na blížícím se Světovém dni mládeže v Panamě s papežem Františkem v lednu příštího roku, prosím přihlaste se co nejdříve. Těším se na setkání s vámi.

 

Rád bych Vás také pozval na web signaly.cz, kde na Květnou neděli Sekce pro mládež otevírá databázi materiálů pro společenství mládeže.

 

Myslím na vás v modlitbách,

 

+ Mons. Pavel Posád

biskup delegát pro mládež


 

 


 
Webkamera ve Stračce

Aktuální obraz kamery Zašová - Stračkav

(V případě potřeby klikněte 2x)

Regionální večeřadla MKH 2019

 

MKH2019 regionalni veceradla 2019


Zprávičky z Proglasu
  • Hostie pro strádající Venezuelu - kolumbijská církev obdarovala sousedy
    Milión hostií věnovala církev v Kolumbii pro liturgické obřady Svatého týdne a Velikonoc v sousední Venezuele postižené politickou, sociální a humanitární krizí. Hostie podle listu El Tiempo převzalo kolem 90 farností příhraniční diecéze San Cristobal. 
  • Vláda Srí Lanky chce financovat opravu kostelů zničených útoky
    Prezident Srí Lanky Maithripala Sirisena požádal světové společenství o pomoc při pátrání po pachatelích velikonočních útoků na kostely a hotely, při kterých přišlo o život skoro 300 lidí a zranění utrpělo dalších 500. Prezident také na zítřek v zemi vyhlásil státní smutek. Mluvčí vlády Radžita Senaratne uvedl, že čin spáchala místní islamistická skupina a úřady prověřují její případné napojení na zahraničí. V zemi začne o půlnoci platit mimořádný stav.
  • 65 let s Ondrášem
    Co přichystal Vojenský umělecký soubor Ondráš na rok 2019? V letošním roce totiž slaví jediný profesionální soubor v České republice své půlkulatiny. Rozhovor se zástupci souboru nabízíme ve Folklorním okénku na vlnách Proglasu ve středu 24. dubna v 16.55. A kromě povídání také poprvé uslyšíte zbrusu nové hudební snímky orchestru pro vedením primáše Jaromíra Kučery.