Fotogalerie - setkání rodin 2012

Aktualizováno (28 Říjen 2012)
TiskEmail

Setkání rodin v Zašové (foto a text P.H.)

<-  stranka nahledu 1/2  ->

V neděli 16. září 2012 se uskutečnilo setkání rodin při příležitosti otevření děkanátního Centra pro rodinu Valašské Meziříčí. Setkání jsme zahájili společnou adorací v kostele. Představení činnosti centra a pracovnic Ing. Ivy Hrubé a Mgr. Marie Sedlářové se ujal o. Petr Bulvas z olomouckého arcibiskupství, krátce promluvil také děkan o. Karel Janečka a zašovský farář o. Jiří Polášek.

Další program se odehrával na farní zahradě, měli jsme možnost shlédnou divadelní pásmo - O Jonášovi a Něhurka a sedm trpaslíků, v provedení dětí z farního společenství. Divadelníci skvěle bavili malé i velké účastníky setkání a byli odměněni velkým potleskem. Poté měly děti možnost si zasoutěžit v deseti tradičních i netradičních disciplínách jako například přechod lanovou dráhou, závody šneků, lov rybiček nebo obkreslování podle zrcadla a za splněný úkol získat Zašovskou babku, za kterou si mohly vybrat sladkou odměnu v baru U babky. Pro všechny bylo připraveno občerstvení, jednohubky a buchty, káva a čaj.

Setkání rodin se zúčastnilo asi 70 dětí a 60 dospělých, těšilo nás, že přijely také rodiny z okolních farností. Děkujeme všem, kteří podpořili toto setkání, zvláště pak otci Jiřímu Poláškovi za modlitbu a podporu, panu M. Filustkovi za organizaci her na farní zahradě, paní E. Borovičkové za přípravu divadla a zašovským ženám za buchty a výrobu jednohubek.